Vytautas Šapranauskas - vėl scenoje

Šis garsus Rimo Tumino 2005 metais režisuotas spektaklis žymi Vilniaus mažojo teatro atidarymą rekonstruotame istoriniame pastate pačiame Vilniaus centre.

Yra aktoriai, su kuriais susitinki tik spektakliuose ar lietuviškuose filmuose, yra aktoriai, kuriuos pamiršti vos juos pamatęs. Tačiau yra aktoriai, kurių nuolat pasiilgsti, kurie „yra“, net jeigu jų nėra, jeigu jie ir nešmėžuoja tavo pasaulyje. Toks yra Vytautas Šapranauskas.

V. Šapranauskas visuose vaidintuose ir tebevaidinamuose spektakliuose nuo pat pirmų minučių sunaikina bet kokius šapranauskiškus stereotipus. Kartkartėmis atsirandantys pašmaikštavimai – bendros koncepcijos reikalas. Plačiai naudodamas gestikuliaciją, mimiką, tik jam vienam būdingą akyčių vartymą, jis, žinoma, nepakartojamas. Visas partijas jis atlieka taip subtiliai, kad visiškai neiškrinta iš kuriamų spektaklių partitūros.

V. Šapranausko vaidmenys visada paryškina ir partnerių vaidybą, šalia jo kolegos tarsi įgyja daugiau gyvybės – retsykiais žiūrovams leidę ir prisnūsti, jie taip įsibėgėja, kad įgauna sunkiai įvardijamos partnerystės virtuoziškumo.

Šį sekmadienį maloniai kviečiame į „Tris seseris“, kuriose vėl galėsite susitikti su virtuozu Vytautu Šapranausku.

VVMT info

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija