Vilniaus mažojo teatro spaudos konferencija ir trys didžiosios naujienos

Spalio 23 dieną, penktadienį 12 val. Vilniaus mažajame teatre spaudos konferencija, skirta artėjančiai  režisierės Gabrielės Tuminaitės premjerai „Bedalis ir labdarys“ pagal Paulinos Pukytės knygą. Spaudos konferenciją pradėsime spektaklio ištraukomis (galimybė filmuoti ir fotografuoti). Vėliau persikelsime į teatro fojė, kur paskelbsime sezono naujienas:

Premjeros dieną sukaks dešimt metų, kai Vilniaus mažasis teatras ėmė veikti legendiniame pastate - Gedimino pr. 22. Lygiai dešimt metų, kai teatras įsikūrė savo nuolatiniuose namuose ir šis jubiliejus įprasminamas premjera apie žmones, praradusius namus.

„Spektaklyje „Bedalis ir labdarys“ kalbėsime apie emigracijos skaudulius, nereikalingus žmones, gyvenančius Londone, apie jų orumą, garbę.  Apie tai, kaip save įsimylėt, kaip įsiliet, kaip tapt pasaulio žmogumi, asmenybe, kaip nenumirt emigrantu, pašaliečiu, trečio pasaulio žmogumi. Čia – tautos skausmas. Jį reikia išpasakoti, atskleidinėti per naujas istorijas, per naujus likimus“, - sako Vilniaus mažojo teatro meno vadovas Rimas Tuminas.

Režisierę Gabrielę Tuminaitę  „Bedalis ir labdarys“ sudomino tikslia ir išradinga forma. Pasak jos „kūrinys išlietas iš trumpų literatūrinių etiudų, sužavi lengvumu ir meistriškai didėjančia emocine įtampa, budistine švara ir besiplečiančios vienatvės, likimo, nykimo temomis. Šis kūrinys turi paslaptį, atmosferą, emociją, tvirtą siužetą, yra lakoniškas, sukauptai intensyvus ir labai tikslus. „Bedalis ir labdarys“ kaip reta šiuolaikiniame lietuvių literatūros kontekste išsiskiria griežta forma, bet labai jautriu turiniu“. 

Spaudos konferencijoje dalyvaus: Vilniaus mažojo teatro vadovė Daiva Baltūsytė-Len, Vilniaus mažojo teatro meno vadovas Rimas Tuminas, režisierė Gabrielė Tuminaitė, literatūrinės dalies vedėja Ingrida Ragelskienė, rašytoja Paulina Pukytė, VMT aktoriai.

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija