Vilniaus mažojo teatro jubiliejiniai renginiai kovo 5 - 8 d.

 1990  m. kovo 2 dieną oficialiai įkurtas Vilniaus mažasis teatras (VMT), o po devynių dienų, kovo 11 dieną, atkurta Lietuvos Respublika.

„Menas ir menininkai yra pranašai. Nes teatras atsiskyrė nuo Akademinio ir tapo nepriklausomu kovo 2 dieną. Lietuva nepriklausomybę paskelbė kovo 11 dieną. Taigi menas yra kaip pranašas. Per tuos metus buvo visko, bet daugiausia – gerumo“ – sako kompozitorius Faustas Latėnas.
 
Mažojo teatro jubiliejinę šventę pradės unikalus, išskirtinis režisieriaus Rimo Tumino spektaklio „Minetis“ pristatymas kovo 5, 6 dienomis. Mažasis teatras džiaugiasi ir didžiuojasi kad pasaulinio garso menininkai – Rimas Tuminas, Faustas Latėnas, Adomas Jacovskis, kuriuos kviečia ir kantriai laukia garsiausi pasaulio teatrai grįžta čia, į prieš 25 metus pradėtus kurti Mažojo teatro Namus.

Austrų prozininkas, dramaturgas ir poetas Thomas Bernhardas 1976 metais parašytą pjesę dedikavo didžiam vokiečių aktoriui Bernhardui Minetti. Aktorius Arvydas Dapšys įkūnijantis Minetį pirmą kartą Lietuvos teatre statomoje pjesėje teigia, kad pjesė yra apie mus visus, joje išsakomos tiesos yra skausmingos, aštrios ir suvokiamos čia ir dabar.

 Kovo 7 d. šeštadienį 18.30 šventinių renginių ciklą pratęs Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Kompozitoriaus Fausto Latėno autorinis koncertas. Šventinį vakarą muzikos, teatro mylėtojams dovanos Fausto Latėno kūrinių atlikėjai – styginių kvartetas Art Vio. Vakarą ves muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Jubiliejinės Mažojo teatro savaitės kulminacija – kovo 8 d. sekmadienį 18.30 Concerto Grosso BACH PLUS. Maestro Davidas Geringas ir perkusijos, džiazo virtuozas Vladimiras Tarasovas nusprendė susivienyti su Mažojo teatro trupe. Improvizuos, džiazuos, vaidins ir džiaugsis buvimu kartu šiame koncerte visi – ir Mažojo teatro aktoriai ir pasaulinio garso muzikos korifėjai.

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija