Vilniaus mažajame teatre – „Septyni nykštukai ieško Snieguolės“

Valstybiname Vilniaus mažajame teatre – premjera “Septyni nykštukai ieško Snieguolės”, kurią pastatė žinomas režisierius Evaldas Jaras. Spektaklis skirtas šeimai ir mokyklinio amžiaus vaikams. Norintys pamatyti šį spektaklį turėtų suskubti - bilietų galima gauti tik vasario ir kovo mėnesiui.  Spektaklio režisierius pastatymo inscenizacijai pasirinkdamas brolių Grimų pasakos „Snieguolė“motyvais grįstą istoriją, siekia moderniai perskaityti žinomos pasakos siužetą. 

Evaldas Jaras yra pripažintas režisierius, statantis  ypač įdomius spektaklius teatre  mokyklinio amžiaus vaikams ir paaugliams. Evaldas Jaras  lieka ištikimas savo teatrinei auditorijai, jis ją jaučia, o jo premjeros tampa didžiuliu meniniu įvykiu. Vilniaus mažojo  teatro žiūrovai pamilo ir įvertino E.Jaro spektaklį vaikams - „Mama Katinas“.

Aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis, spektaklyje :Septyni nykštukai ieško Snieguolės" atliekantis Princo vaidmenį, kviečia žiūrovą pamąstyti kodėl režisierius sugalvojo spektaklio veiksmą perkelti į muziejų. Gal jau pasakos tuoj taps  muziejine vertybe, o gal realiame gyvenime jau niekas nesiryžta žygdarbiams? 

Aktorė Inga Burneikaitė spektaklyje sukūrusi ypatingai žavios ir temperamentingos Raganos vaidmenį teigia, kad: "Šis spektaklis skirtas visai šeimai, jis bus įdomus ir tėvams, ir vaikams nuo septynerių. Mažesniems jis per sunkus, nes tai ne tradicinė pasaka, o pamąstymai per pasaką apie gyvenimą. Iš šalies stebėsite mamos ir vaiko santykius, žmogaus egoizmą, prisitaikėliškumą. Spektaklyje kūrėme ne tiek raganą, kiek norinčią valdyti, egoistišką , piktą pamotę, kuri trokšta būti gražiausia, kuri kol kas gyvena puikiai, bet ... bijo būti nuversta. Žinoma, atsiras pretendentė, siekianti jos tą gėrį sunaikinti. Ir įvykiai pasisuks netikėta vaga".

Naujausiame režisieriaus spektaklyje Snieguolės vaidmenį sukūrusi aktorė Indrė Patkauskaitė sako, kad šis vaidmuo jai - ypatingas. „Labai norėjau dirbti su Evaldu Jaru, kuris man imponuoja ir kaip aktorius, ir kaip režisierius, ir kaip žmogus. Man labai patinka jo spektaklis "Mama Katinas". Patinka kaip jis kuria vaikiškus spektaklius: juose visuomet yra keli planai, jie slepia gilesnį turinį“.

Teatrologei  Ingridai  Ragelskienei įspūdį paliko ypač vykęs  režisieriaus ir dailininko tandemas. „Scenografas  Marijus Jacovskis ir Evaldas  Jaras  susišneka be žodžių, jie  puikiai papildo vienas kitą. Marijaus kostiumai,  scenovaizdžio sprendimas yra labai inovatyvus, labai netikėtas, stebinantis ir išlaisvinantis ir vaikų, ir suaugusiųjų vaizduotę“.

Režisierius nostalgiškai žiūri į vaikystės pasakas ir primena kiekvienam iš mūsų – jog  kiekvienas žmogus turi savo asmeninį santykį į girdėtas pasakas:  jų paliktus prisiminimus,  iliuzijas, svajones, baimes. Juk  pasaka – tai  pagrindinis visų tautų auklėjimo įrankis.  Maža to, žiūrėdami pasakas su savo vaiku, mes galime geriau vieni kitus suprasti, atrasti naujų temų pokalbiams, naujų  gyvenimo spalvų, tiesiog – pasimėgauti kartu praleistu laiku.

Snieguolė ir septyni nykštukai:  Kvailutis, Gudrutis, Linksmutis, Drovutis, Miegutis, Čiaudutis ir Niurzgaila lauks Jūsų  Vilniaus mažajame  teatre – vasario 8 d. 12 ir 15 val. ir kovo 15 d. 12 val.

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija