Vilniaus mažajame teatre - kinų delegacijos vizitas

 

Vilniaus mažasis teatras šį pusmetį  sulaukė  jau trečios delegacijos iš Kinijos. Birželio 16 d.  mūsų teatro atstovai priėmė Kinijos teatrų tinklo(China Performing Arts Association Theatres) delegaciją, kuri  domėjosi geriausiais Vilniaus mažojo teatro pastatymais, tokiais kaip: “Revizorius”, “Motina”, “Trys seserys”, “Belaukiant Godo”. Šį, kaip ir ankstesnius kinų delegacijos vizitus,  iniciavo Lietuvos kultūros atašė Kinijoje Agnė Biliūnaitė.  Ji sako, jog „sužavėti kinus lietuvišku teatru nėra sunku. Kai spektaklius pasirenka patys ekspertai iš Kinijos, darbo procesas būna daug lengvesnis, nes interesas tampa abipusis“. Tikimės, kad po šio vizito taip ir nutiks. Susitikime dalyvavo ir Vilniaus mažojo teatro meno vadovas Rimas Tuminas.

„CPAA Theatres“ – tai 2009 m. Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministerijos įkurtas nacionalinis Kinijos scenos menų organizacijų tinklas. Jis vienija įvairias Kinijos scenas – nuo didžiųjų multifunkcinių menų centrų iki nedidelių teatrų.

O šių metų liepos mėnesį Vilniaus mažasis teatras išvyksta į pirmąsias teatro istorijoje gastroles Kinijoje. VMT  dalyvaus  „Nanluoguxiang“  festivalyje, kuriame parodys du R.Tumino spektaklius:  “Trys seserys” ir “Madagaskaras” bei G.Tuminaitės “Dėdės ir dėdienės”. Gastroles asmeniškai finansuoja Penghao Teatro meno vadovas  p. Xiang Wang

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija