Tomas Stirna apdovanotas D.Tamulevičiūtės festivalyje

Vilniaus mažojo teatro aktorius Tomas Stirna  buvo įvertintas  D.Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje.  Jis apdovanotas už  geriausią antraplanį  Marinonio vaidmenį spektaklyje „Fantazijus”.  Vilniaus mažasis teatras taip pat  džiaugiasi dviem nominacijomis:  geriausio aktoriaus kategorijoje  Tomas Rinkūnas už buvo nominuotas už  Fantazijaus vaidmenį,  o geriausios spektaklio muzikos kategorijoje  buvo nominuotas kompozitorius  Giedrius  Puskunigis už  aranžuotes ir grupė „Kabloonak” spektaklyje „Fantazijus”.

 
„Kokį darbą bedirbtum, smagu gauti pripažinimą, įvertinimą, patvirtinimą, kad einu teisingu keliu”,  –  sako Tomas Stirna.  Apie savo personažą jis sako, kad Marinonis veikia  ypatingomis sąlygomis. Tai – žmogus, išsiųstas į komandiruotę, kurioje jis  tiesiog gerai leidžia laiką.  Ir štai  likimas pametėja galimybę pabūti kažkuo daugiau nei jis yra.  Ir jis ta galimybe pasinaudoja...  Komisijos narei  Elenai  Savukynaitei  imponavo Tomo Stirnos  kūno kalba: „Į jį įdomu žiūrėti. Jis priminė senus laikus,   senus aktorius (Radzevičių, Jurkūną), kurie net ir vaidindami  masuotėje pranokdavo pagrindinius  aktorius”,  –  sako  komisijos narė.
 
Pastaraisiais metais T.Stirna sukūrė ne vieną įsimintiną vaidmenį, vienas tokių – Bedalis spektaklyje  „Bedalis ir labdarys” (už kurį aktorius buvo pripažintas  geriausiu Festivalio aktoriumi Profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Pakeleivingi 2016”).  Pačiam aktoriui kiekvienas jo vaidmuo savaip įdomus: Vladimiras, Cezaris, Olis, Pavelas, Jaunasis, Inteligentas, Bedalis, Berlis, Piemuo, Marinonis... Čia vien tik jo  bendrakursių režisierių: A.Areimos, P.Ignatavičiaus, K.Glušajevo, G.Tuminaitės spektakliuose sukurti vaidmenys.
 
Tomas Stirna yra sukūręs apie trisdešimt  vaidmenų, dvi inscenizacijas ir adaptaciją spektakliui „Savižudis” (pagal N. Erdmaną), parašęs muziką dvidešimčiai spektaklių. Naujausias spektaklis, kuriame skamba T.Stirnos muzika – rež. K.Glušajevo “Dvasiniai reikalai”, kurio premjera  Vilniaus mažajame teatre įvyko spalio pabaigoje. 
 
2017 D. TAMULEVIČIŪTĖS PROFESIONALIŲ TEATRŲ FESTIVALIO NOMINACIJŲ LAIMĖTOJAI
 
GIMINIŲ PRIZAS
 
Kamilei Petruškevičiūtei už Teatro kritikės vaidmenį Oskaro Koršunovo teatro spektaklyje  „ŠOKIS DELHI” pagal I. Vyrypajevą.
 
GERIAUSIA SPEKTAKLIO MUZIKA
 
Akordeonistui Tadui Motiečiui už muziką Vilniaus teatro „Lėlė” spektakliui „Lila: slaptas Demiurgo žaidimas”.
 
GERIAUSIA SPEKTAKLIO SCENOGRAFIJA
 
Artūrui Šimoniui už scenografiją Klaipėdos dramos teatro spektakliui „Elzės žemė” pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę.
 
GERIAUSIA JAUNOJI AKTORĖ
 
Juliana Volodko už gėlių pardavėjos Elizos Dulitl vaidmenį Lietuvos rusų dramos teatro spektaklyje „Pigmalionas” pagal Bernardo Shaw pjesę. Režisierė Linda Urbona.
 
GERIAUSIAS JAUNASIS AKTORIUS 
 
Paulius Pinigis už Žefo vaidmenį Klaipėdos jaunimo teatro spektaklyje „Žiurkiagalviai” pagal N. de Pontcharra‘ os  pjesę.
 
GERIAUSIA ANTRAPLANIO VAIDMENS AKTORĖ
 
Renata Idzelytė už Olgos vaidmenį  Klaipėdos dramos teatro spektaklyje „Elzės žemė” pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę. Režisierius Povilas Gaidys
 
GERIAUSIAS ANTRAPLANIO VAIDMENS AKTORIUS
 
Tomas Stirna už Marinonio vaidmenį Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklyje „Fantazijus” pagal Alfred de Musset pjesę. Režisierė Gabrielė Tuminaitė
 
GERIAUSIAS  AKTORIUS
 
Ainis Storpirštis už Kaligulos vaidmenį teatro judėjimo „No Theatre” spektaklyje „Kaligula” pagal Alberto Camus kūrybą.  Režisierius Vidas Bareikis.
 
GERIAUSIA AKTORĖ
 
Viktorija Kuodytė už Bado Meistro vaidmenį teatro „Meno fortas” spektaklyje „Bado meistras” pagal F.Kafkos  apsakymą. Režisierius Eimuntas Nekrošius.
 
GERIAUSIAS SPEKTAKLIS VAIKAMS 
 
Kauno valstybinio lėlių  teatro spektaklis „Molinis sapnas”.  Režisierius Andrius Žiurauskas
 
Nominacija GERIAUSIAS REŽISŪRINIS DEBIUTAS
 
Režisierius ir scenarijaus autorius Žilvinas Vingelis už spektaklį „Lila: slaptas Demiurgo žaidimas” Vilniaus teatre „Lėlė” . Teatro vadovas Juozas Marcinkevičius.
 
GERIAUSIAS REŽISIERIUS
 
Povilas Gaidys už ilgametį kūrybos indėlį į teatro meną ir spektaklio „Elzės žemė” pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę režisūrą Klaipėdos dramos teatre.
 
ŽIŪROVŲ SPEKTAKLIS
 
Klaipėdos dramos teatro spektaklis  „Elzės žemė” pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę  Režisierius Povilas Gaidys.
 
 
 
 
 
 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija