Festivalyje Alytuje geriausiais pripažinti G.Tuminaitė ir D.Ciunis

Savaitgalį Alytaus miesto teatre baigėsi teatrų festivalis „Tegyvuoja komedija!”. Ketvirtą kartą surengtuose Lietuvos teatrų apdovanojimuose karaliavo ir Vilniaus mažasis teatras: Gabrielė Tuminaitė išrinkta geriausia festivalio režisiere, o Daumantas Ciunis – geriausiu aktoriumi. Alytuje buvo rodomos geriausios šalies komedijos, o jas aktyviai lankė ir vertino  žiūrovai iš Alytaus ir visos pietų Lietuvos.

Režisierė Gabrielė Tuminaitė, festivalyje pristačiusi spektaklį „Savižudis“, alytiškiams dėkojo už geriausios festivalio režisierės įvertinimą, kuris yra svarbus jos karjeroje.

Festivalio globėja, organizatorė ir Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė sakė, jog jai patinka Gabrielės Tuminaitės darbai. „Prieš metus teko matyti išties puikų šios režisierės darbą  „Dėdės ir dėdienės“, šiemet savo aktualumu sužavėjo komedija „Savižudis“. 

Alytaus miesto teatro meno vadovas Petras Lisauskas „Savižudį“ apibūdina kaip „aukščiausios prabos spektaklį“. Pasak jo,  tiek komisija, tiek žiūrovai labai puikiai įvertino Vilniaus mažojo teatro komediją - spektaklis buvo ir tarp publikos favoritų.  

Pagrindinio vaidmens atlikėjas Daumantas Ciunis vienbalsiai išrinktas geriausiu festivalio aktoriumi. „Labai įdomus Daumanto Ciunio vaidmuo, daug spalvų, daug išraiškos piemonių. Tai didelis ir stiprus vaidmuo“, - sako  Inesa Pilvelytė.  Spektaklis „Savižudis“ šį rudenį  sulaukė pripažinimo  ir šių metų Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje, kuriame Daumantas Ciunis pripažintas geriausiu festivalio aktoriumi.

Alytaus teatrų festivalio „Tegyvuoja komedija!” IV konkurso laureatai:

„Geriausio režisieriaus“ nominacijos nugalėtoja – Gabrielė Tuminaitė už komediją  „Savižudis“, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras.

 „Geriausio aktoriaus“ nominacijos nugalėtojas – Daumantas Ciunis už Semiono Semionovičiaus Podsekalnikovo vaidmenį komedijoje „Savižudis“, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras.

„Geriausio spektaklio“ nominacijos nugalėtojas – spektaklis „Chaosas“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

„Geriausios aktorės“ nominacijos nugalėtoja – Rimantė Valiukaitė , spektaklis „Chaosas“.

 „Publikos spektaklio nominacijos nugalėtojas – miuziklas „Šounuolynas“, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.

„Atradimo“ nominacijos laureatas –spektaklis „Bestuburiada“, Kauno mažasis teatras.

Taip pat apdovanotas  Andrius Šiuša už pjesę „Matuzėlis keliauja į dangų“.

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija