Tarpukario laikų desertai Vilniaus mažajame teatre

Vilniaus mažajame teatre vasario 13-18 dienomis vyks Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirta savaitė.  Žiūrovai kviečiami į Lietuvos dramaturgų ir režisierių spektaklius: Paulinos Pukytės „Bedalis ir labdarys“ (režisierė Gabrielė Tuminaitė), Mariaus Ivaškevičiaus „Madagaskaras“ ir „Mistras“ (režisierius Rimas Tuminas).

„Šie spektakliai pagrįsti istorija. Žinoma, juose daug meninės išmonės, bet vis dėlto – šaltinis – tai Lietuvoje vykusi istorija. Čia yra priminimas, jog mes savo žemėje, savo istorijoje ieškom herojų. Rodom tuos žmones, kurie vienaip ar kitaip įsivaizdavo ne tik nepriklausomą Lietuvą, bet ir Europą. Mes ten jaučiam istorijos pulsą, kvėpavimą, todėl šie spektakliai bus gyvi, kiek mes atminsim istoriją ir būsim jos dalyviai, kol mes vertinsim ir žinosim istorinį palikimą“, – sako Vilniaus mažojo teatro meno vadovas Rimas Tuminas, kuris prisipažįsta besižavintis Lietuvos tarpukario istorija: „Ji man graži: tos viltys, tos gražios svajos, tas ryžtas, tas tarpukaryje įvykęs stebuklas.“

Tarpukario atmosfera bus kuriama ne tik scenoje („Madagaskaras“), bet ir teatro prieigose. Vilniaus mažojo teatro kavinė vasario 13-18 dienomis primins laikmetį, kai Vilniuje gyveno pirklys Kazimieras Štralis, o jo šeima valdė tris kavines: „Baltąjį Štralį“,„Raudonąjį Štralį“ ir „Žaliąjį Štralį“. Dabartiniame Vilniaus mažajame teatre veikė „Žaliasis Štralis“, kuris buvo išskirtinis tuo, jog turėjo moterų orkestrą.

Jau kitą savaitę Vilniaus mažajame teatre skambės gražiausi XX amžiaus muzikiniai kūriniai, žiūrovus aptarnaujantis personalas nustebins savo aprangos detalėmis, o teatro kavinė pasiūlys tarpukario laikų desertų: „Bobelę su romu“, pagardintą glajumi ir apelsinų žievele bei garsųjį desertą „Stefanija“, kurį mėgusi signataro Jono Vileišio dukra.

Visi, kurie atidūs istoriniams faktams žino, jog virš vieno iš Štralių restoranų – Baltojo Štralio – buvo pasirašytas Vasario 16-osios aktas. O mes kviečiame prisiminti Žaliojo Štralio laikus ir apsilankyti pas mus vasario 13-18 dienomis. Čia pasinersime į tarpukario laikų atmosferą ir žiūrėsime tiek istoriją menančius, tiek šiuolaikinius spektaklius: „Bedalis ir labdarys“ (vasario 13,14), „Madagaskaras“ (vasario 15, 17) ir „Mistras“ (vasario 18).

Susitikime!
 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija