Sveikiname Mažojo teatro aktorius Daumantą Ciunį ir Agnę Šataitę!

Šią savaitę Varėnoje baigėsi šeštasis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. Prizų dalijimas prasidėjo nuo giminių apdovanojimo, kurį įteikė režisierės pusbroliai Eugenijus ir Algis Guntulioniai. Jų   prizas skirtas aktorei  Agnei  Šataitei, kuri apdovanota už Serafimos Iljiničnos  vaidmenį Vilniaus mažojo teatro spektaklyje „Savižudis“.

„Agnę Šataitę stebime ne pirmi metai. Pernai ją apdovanojome  už Severiutės vaidmenį spektaklyje „Dėdės ir dėdienės“ kaip geriausią jaunąją aktorę. Šiemet ji dar kartą įrodė, jog ji yra nepaprastos charizmos aktorė: temperamentinga, ironiška, talentinga. Ji – išskirtinė ir mes apie ją dar daug išgirsime“, - sako vienas iš Dalios Tamulevičiūtės pusbrolių, istorikas Eugenijus Guntulionis, kasmet festivalyje vertinantis daugiau kaip 20 spektaklių.

„Agnės Šataitės buvimas scenoje labai gyvas, labai tikslus. Tai ypatingai žavi. Ji turi ypatingą gebėjimą atrasti tikslias išraiškos  priemones,  labai įdomius kūrybiškus prisitaikymus – konkrečiai „Savižudyje“  sužavėjo jos juokas, jos „humoristika“, - sakė festivalio komisijos narė ir Dalios Tamulevičiūtės  draugė Elena Savukynaitė.

Be giminių prizo buvo įsteigta dar aštuoniolika prizų. Vilniaus mažasis teatras džiaugiasi, jog geriausiu festivalio aktoriumi pripažintas Daumantas Ciunis už Semiono Semionovičiaus Podsekalnikovo vaidmenį komedijoje  „Savižudis“ (režisierė Gabrielė Tuminaitė). „Daumantas Ciunis suvaidino įspūdingai. Jis šiemet neabejotinai buvo vertas pirmos vietos. Jam atiteko žymios keramikės Violetos Ganusauskienės sukurta skulptūra iš molio“.

 „Tai, kad pjesė „Savižudis“ buvo Stalino uždrausta, rodo, kad ji aštri. Ir kas įdomiausia – ji  aktuali ir dabar. Ji skatina kovoti  už geresnį gyvenimą, už demokratiją, nes nekovodami, geresnių laikų nesukursime“, - sako D. Tamulevičiūtės pusbrolis istorikas Eugenijus Guntulionis. Jų giminėje buvo ištremtų, išvežtų į Sibirą artimųjų, todėl kadais jie jautriai išgyveno žinią, jog Tamulevičiūtė pamilo ir buvo ištekėjusi Stalino anūko Aleksandro Burdonskio. Dalia apie jį niekada  daug nepasakojo, jis gyveno Maskvoje, o ji - Vilniuje. Tik pamenu, kai kartą  jos mama Onutė - nemokėdama rusų kalbos - bandė šnekėti  su savo žentu  telefonu ir tai buvo labai įsimintina akimirka“. Įdomu ir tai , kad Stalino draustą  pjesę „Savižudis“ 1999 m. su LMTA diplomantais buvo pastačiusi ir pati Dalia Tamulevičiūtė.

Dalia Tamulevičiūtė (1940 - 2006) - Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aktorių kursų vadovė, katedros vedėja, dėstytoja, profesorė, perengusi aštuonias dramos teatro aktorių laidas, sukūrusi daugiau kaip 30 įvairaus žanro įsimintinų spektaklių. Šių metų Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis vyko jau šeštąjį kartą. Juo yra įprasminamas garsios režisierės ir pedagogės atminimas ir šiemet jis  buvo  skirtas režisierės  75 – osioms gimimo metinėms.

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija