Atostogų pradžiai – „Damos vizitas“

Vilniaus Mažasis teatras sezoną užbaigė birželio 13 d. paskutine dovana prieš atostogas, Evaldo Jaro režisuojama premjera pagal garsaus šveicarų dramaturgo Friedricho Dürrenmatto pjesę „Senos damos vizitas“. Vieno garsiausių XX a. literatūros figūrų sukurtoje tragikomedijoje galime rasti ir daug Dürrenmattui būdingo savito humoro, ironijos, bet čia pat susiduriame su visais laikais aktualia pinigų ir moralės problema.

Į nuskurdusį, prasiskolinusį ir jau vegetuojantį savo vaikystės miestelį atvyksta labai turtinga dama Klara Cachanasian (aktorė – Rimantė Valiukaitė). Gyventojai tikisi finansinės paramos, tiek uždarytoms miestelio gamykloms, tiek ir asmeninės kiekvienam. Sužinoję, jog prieš keturiasdešimt metų tarp vietinio krautuvininko Alfredo Ilio (Vytautas Rumšas vyr.) ir Klaros čia liepsnojo aistringa meilė, miestelėnai viliasi, jog seni jausmai padės damai apsispręsti. Ir iš tiesų, milijardierė pažada miesteliui milijardą, bet... milijardą jie gaus mainais už Alfredo Ilio mirtį, jaunystėje privertusio ją išgyventi skaudų pažeminimą, kuris apvertė aukštyn kojom visą jos gyvenimą.

Kiekvieno mietelėno sąžinė reikalauja atsakymo jau dabar... Ar iš tiesų taip lengva užsimerkti ir nematyti šalia esančio? Ar būsi laimingas dėl savęs, savo artimųjų paaukojęs kito gyvenimą? Ko jis išvis vertas, tas kito žmogaus gyvenimas? Ir nors pasipiktinusi visuomenė pasiūlymą kategoriškai atmeta, ilgainiui kiekvieną pradeda kankinti vis didesnės abejonės, o pasmerktąjį slėgti vis didesnė baimė...

Spektaklyje taip pat vaidina: Jokūbas Bareikis, Jonas Braškys, Mindaugas Capas,  Ramūnas Cicėnas,  Gediminas Girdvainis, Kirilas Glušajevas, Tadas Gryn, Ilona Kvietkutė-Maslauskienė, Balys Latėnas, Gintarė Latvėnaitė, Jūratė Mikaliūnienė, Edmundas Mikulskis, Leonardas Pobedonoscevas, Vytautas Rumšas (jaun.), Agnė Šataitė, Almantas Šinkūnas, Mantas Vaitiekūnas.

VMT inf.

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija