Praūžusi „Tyla“

Gegužės 12 d. Vilniaus Mažajame teatre vyko jaunųjų teatro debiutų festivalio „Tylos!“ uždarymas. Paskutinę festivalio dieną buvo parodytas „Lėles“ teatro spektaklis „Jūratė ir KasTautas“ (rež. V. Mazūras). Po jo veiksmas persikėlė į teatro fojė, kuriame, skambant LMTA studentų atliekamai džiazo muzikai buvo apdovanoti teatrologijos studentų komisijos favoritai.

Už žaidybiškiausią pasirodymą premiją gavo Vilniaus kolegijos Menų fakulteto Pramoginio scenos meno III kurso studentų darbas „Lisistratė“ (kurso vadovė Eglė Gabrėnaitė, režisierius Ramūnas Cicėnas). LMTA I magistro kurso studentai (vadovas Juozas Javaitis) buvo paskelbti geriausiu ansambliu, jie parodė savo žaislų veiksmo trilerį „Pupi pipa pupi“ (rež. Eglė Mikulionytė). Aktorės kategorijoje buvo išsikirta LMTA II kino aktorių kurso studentė Justė Zinkevičiūtė už pasirodymą „Rusų klasikų monologuose“ (pedagogės Adrija Čepaitė ir Aldona Vilutytė). Geriausiu spektakliu paskelbtas LMTA IV kurso darbas „Broliai Karamazovai“ (rež. Silva Krivickienė), o geriausiu aktoriumi - jame vaidinęs Vygandas Vadeiša.

Vakaro metu buvo įteiktos padėkos ir visą festivalį stebėjusiems LMTA studijuojantiems teatrologams, sudariusiems komisiją ir aktyviai dalyvavusiems kas vakarą rengtose diskusijose su kūrėjais.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems ir parėmusiems šį projektą. Dar kartą sveikiname visus dalyvavusius, vaidinusius, kalbėjusius ir stebėjusius ketvirtąjį debiutų festivalį „Tylos!“ bei tikimės, jog taip pat entuziastingai vėl susitiksime kitais metais dar labiau pagausėjusioje programoje.

 

VMT inf.

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija