„Open House Vilnius“ jau šį šeštadienį pakvies susipažinti su Vilniaus mažojo teatro architektūra

„Open House Vilnius“ – tai galimybė pasinerti į išskirtinės ir kokybiškos miesto architektūros pažinimo džiaugsmą. Atviros architektūros savaitgalio metu istorijas pasakoja Vilniaus pastatai, kurie įprastai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei.

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras taip pat dalyvauja atviros architektūros savaitgalyje ir šeštadienį kviečia susipažinti su teatro pastato XIX - XX a. sandūros modernizmo interjeru, pamatyti vienas ir dviejų Europoje išlikusias stiklo blokelių lubas bei išgirsti teatrą supančias istorijas ir legendas, kurias pasakos aktorė Valda Bičkutė ir Open House Vilnius komanda.

Už tylaus pastato sienų slypi ne tik įspūdingai marga istorija, bet ir XX amžiaus interjerui būdinga prabanga. Stiklinis kupolas, žiemos sodas – tai tik nedidelė dalis vertingiausių architektūros detalių, kviečiančių apsilankyti ir įvertinti praeities reliktus. Šis pastatas, daug kartų rekonstruotas ir keitęs funkciją, žymi daug svarbių įvykių, vykusių Vilniuje nuo pastato gimimo iki šių dienų. 1900 m. pirkliui Izaokui Smaženevičiui pastatytas keturių aukštų pastatas yra bene vienas didžiausių to meto pastatų Vilniaus mieste. Čia veikia „Le Grand“ teatras, tuomet įsikuria viešbutis „Bristol“, kuris sėkmingai konkuruoja su kitais garsiais Vilniaus viešbučiais, nuo 1909 m. pastatą nuomoja lietuvių kultūros draugija „Rūta“, o po II–ojo Pasaulinio karo pastatas priklauso LTSR Radiofonui. Vėliau pastate veikia vienas iš trijų Vilniaus „Štralių“, kurio lankytojus vilioja 7 moterų choras. Sovietmečiu čia įsikuria Vilniaus Centrinis gastronomas, visus žavintis savo neįprastai moderniu interjeru. Nepraleisk galimybės pamatyti teatro „organizmą” iš vidaus! 

AUTORIAI

Architektas –­ K. Korojedovas, 1900 m., darbų vykdytojas A. Filipovičius–Dubovikas, rekonstrukcijos architektai –­ M. Prozorovas, 1908 m.

42. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras

Už tylaus pastato sienų slypi ne tik įspūdingai marga istorija, bet ir XX amžiaus interjerui būdinga prabanga. Stiklinis kupolas, žiemos sodas - tai tik nedidelė dalis vertingiausių architektūros detalių, kviečiančių apsilankyti ir įvertinti praeities reliktus.

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija