Mažojo teatro viešnia - Rūta Staliliūnaitė

Vilniaus mažasis teatras ne tik nuolat turtina savo repertuarą, bet ir siekia supažindinti savo žiūrovus su ypatingais Lietuvos ir svetimų kraštų teatro reiškiniais. 2006-aisiais surengęs nepamirštamą susitikimą su ypatinga lenkų aktore Maja Komorowska, šiais metais Vilniaus mažasis teatras savo sceną vienam vakarui užleis lietuvių teatro legendai. Gegužės 11 dieną 18.30 val. teatrinėje Haroldo Müllerio pjesės „Tyli naktis“ versijoje (režisierius – Viktoras Valašinas) pagrindinį vaidmenį atliks Rūta Staliliūnaitė.

R. Staliliūnaitės vardas pelnytai rašomas greta iškiliausių XX a. Lietuvos aktorių – legendomis apipinti ir iki šiol žiūrovų atmintyje gyvi jos vaidmenys Jono Jurašo, Jono Vaitkaus ir kitų režisierių spektakliuose. Ypatingu dvasingumu, kuriamų personažų taurumu garsėjusi aktorė taip pat vaidino ir komiškus, groteskiškus vaidmenis, o dabartinei viduriniajai kartai liko neprilygstama vaikystės Merė Popins – su šypsena, išdaigomis ir masinančia paslaptimi.

Jau prieš kurį laiką Kauno valstybinį dramos teatrą palikusi aktorė žiūrovų neišsižadėjo – didžiulio susidomėjimo sulaukė naujas jos darbas „Tylioje naktyje“, gimęs Kauno menininkų namų prieglobstyje. Šiame spektaklyje kurdama Motinos paveikslą, garsioji artistė apibendrina ilgą kūrybinį ir gyvenimišką kelią, dalinasi su žiūrovais patirtimi, išmintimi ir žmogiškais lūkesčiais.

Dar 1983 metais tuometiniame Valstybiniame akademiniame dramos teatre (dabar – Nacionalinis dramos teatras) „Tylią naktį“ pastatė režisierius Rimas Tuminas – šiuo spektakliu buvo atidaryta teatro Mažoji salė. Motinos vaidmenį atliko Monika Mironaitė. Staliliūnaitės ir Mironaitės – dviejų didžių aktorių – biografijos susikerta ne pirmąkart. Neįmanoma pamiršti jų Norų iš Henriko Ibseno „Lėlių namų“: šiame spektaklyje R. Staliliūnaitė vaidmenį kūrė, gavusi M. Mironaitės palaiminimą, kurio užteko ilgiems ir vaisingiems sceninio darbo dešimtmečiams.

Karu su Rūta Staliliūnaite „Tylioje naktyje“ vaidina Henrikas Savickis, Choro vaidmenį atlieka Vidmantas Bartulis. Spektaklio trukmė – 1 val. 30 min.

VMT

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija