Mažasis teatras vaikus apdovanojo spektakliais ir dėmesiu

Gegužės 24–29 dienomis Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre vyko renginiai, kurių metu daugiau nei aštuoni šimtai vaikų ne tik pamatė jiems skirtus spektaklius, bet ir buvo apdovanoti dovanėlėmis.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mažasis teatras skelbė savaitę „Mažojo teatro dovana vaikams ir jaunimui“, skirtą Vaikų gynimo dienai. Visą savaitę šiame teatre vaikai ir jaunimas turėjo galimybę išvysti geriausius spektaklius, skirtus šių amžiaus grupių žiūrovams. Tai Vytauto V. Landsbergio „Uodų pasakos“ (rež. V. V. Landsbergis) ir Biljanos Srbljanović „Šeimyninės istorijos“ (rež. Rimas Tuminas). Taip pat buvo parodytas Neįgaliųjų teatro trupės „Lašai“ spektaklis „Mažasis princas“ pagal to paties pavadinimo Antoine‘o de Saint-Exupéry knygą (rež. Artūras Šablauskas). Šis spektaklis ypatingai sujaudino jaunuosius žiūrovus. Matyti neįgalius vaikus, nuoširdžiai kuriančius teatrą, norinčius išsakyti jiems rūpimus dalykus – didžiulė dvasinė patirtis. Jaunųjų aktorių pastangos sulaukė nuoširdžios žiūrovų reakcijos, o „Mažojo princo“ tekstai kaip jokie kiti tiko šios atsidavusios trupės požiūriui į pasaulį atskleisti. „Lašų“ spektaklis paragino pasaulio grožio ieškoti ne stilizuotoje tobulybėje, bet nuoširdžių jausmų dermėje.

Teatrui ypatingai svarbu ne tik auginti ir auklėti jaunąją žiūrovų kartą, bet ir pakviesti tuos, kurie neturi galimybių įsigyti bilietų. Akcijos metu net keturi spektakliai buvo skirti vaikų globos namų auklėtiniams. Spektaklius žiūrėjo vaikai iš aštuoniolikos įvairių institucijų: Vilniaus 1-ųjų, 2-ųjų, 3-ųjų ir „Gitės“ vaikų globos namų, Visų šventųjų parapijos vaikų laikinos globos namų, Vilniaus miesto vaikų pensiono, Lentvario vaikų globos namų, Pabradės vaikų ir jaunimo pensionato, Trakų vaikų globos namų, Vilniaus miesto „Rasos“ spec. mokyklos, Vilniaus SOS vaikų kaimo, Šv. Jono kongregacijos, Vaikų laikinos globos namų „Atsigręžk į vaikus“, Trakų vaikų soc. globos skyriaus „Obelėlė“, LPF „Padėkime vaikams ir seneliams“, VŠĮ vaikų ir paauglių socialinio centro, labdaros ir paramos fondo „Visos Lietuvos vaikai“ ir vaikai, globojami Lietuvos sutrikusio intelekto žmonų globos bendrijos „Viltis“.

Šią prasmingą iniciatyvą teatras ketina pratęsti ir ateityje. Pagrindinis šios akcijos rėmėjas – telekomunikacijų bendrovė Teo.

 

 

 

 

 

 

 

 

VVMT informacija

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija