Mažajame teatre - A.Latėno ir "Rojaus Tūzų" spektaklis

Lapkričio 19 dieną, trečiadienį, Vilniaus mažajame teatre – spektaklis „Mano sielos netylančios stygos...” pagal didžiojo rusų poeto Sergejaus Jesenino kūrybą. Spektaklyje dalyvauja aktorius ir režisierius Algirdas Latėnas ir roko grupė „Rojaus Tūzai”.

Šiame pastatyme didžiojo rusų poeto Sergejaus Jesenino eilės originalioje Algirdo Latėno interpretacijoje savitai ir subtiliai persipina su rusų romansais iš Povilo Meškėlos ir „Rojaus Tūzų” albumo „Russkij Albom“. Spektaklio premjera įvyko 2001 m. gruodžio 20 d. Valstybiniame Jaunimo teatre ir buvo įtrauktas į 2001–2003 metų teatro repertuarą. Taip pat 2002–2003 metais buvo surengtos gastrolės po įvairius Lietuvos miestus, kurių metu įvyko 56 spektakliai, juos pamatė daugiau kaip 60 000 žiūrovų.

Spektaklio režisierius meistriškai susiejo dvi kultūras – rusų muzikinį poetinį palikimą su lietuviškomis teatro ir muzikos tradicijomis. Publikai pristatomas kitoks, mažai žinomas Jeseninas – ne lyrikos ir rusų peizažo meistras, o jaunasis poetas, su tragišku nuoširdumu pasakojantis apie sielą draskančią meilę, aistrą ir neviltį. Grupė „Rojaus Tūzai”, su Povilui būdingu emocionalumu, meistriškai puošia spektaklį gerai žinomais rusų romansais. Humoras ir širdgėla, meilė gyvenimui ir begalinis sielvartas, humoras ir pražūtingas liūdesys, lyrika ir tragedija suteikia spektakliui jausmingumo ir giliai prasiskverbia iki sielos ir širdies gelmių.

2002 m. gegužės 15 d. spektaklis dalyvavo III Tarptautiniame teatro festivalyje „Raduga“ („Vaivorykštė“) Sankt Peterburge (Rusija), kur buvo apdovanotas Grand Prix. Prizą grupei įteikė Rusijos ambasados Lietuvoje kultūros atašė. Festivalyje taip pat dalyvavo teatro kolektyvai iš Bulgarijos, Rusijos, Škotijos, Lenkijos, Vokietijos, Izraelio, Sankt Peterburgo ir kitų šalių. 2002 m. rugsėjo 15 d. spektaklis dalyvavo festivalyje „Belaja Veža“(Brest, Baltarusija), kur pelnė Publikos Simpatijų Prizą

"Rojaus Tūzų” info

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija