Mantas Vaitiekūnas įvertintas D.Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje

Vilniaus mažojo teatro aktorius Mantas  Vaitiekūnas įvertintas  VII  – ajame Dalios Tamulevičiūtės  profesionalių teatrų festivalyje.  Jis pripažintas  Geriausiu antraplaniu aktoriumi spektaklyje „Bedalis ir labdarys“ pagal P.Pukytę (režisierė Gabrielė Tuminaitė).  

„Daug ką sudomino spektaklio „Bedalis ir labdarys“ tema.  O Manto Vaitiekūno personažas yra iš tų, kurie norom nenorom pritraukia akį.  Jo personažas – tai  vienas tų, su kuriais susiduria mūsiškiai, emigravę į kitas šalis. Komisijos nariai nusprendė, kad Vaitiekūnas  labai vykusiai papildė sąrašą tų biurokratų, kurie egzistuoja visose pasaulio šalyse. Ir ankščiau šis aktorius yra pasižymėjęs kaip įdomus, netikėtas, spalvingas, todėl nebuvo abejonės, skiriant jam apdovanojimą“, –  sako festivalio komisijos pirmininkas, režisierius Algimantas Pociūnas.  Apie spektaklį „Bedalis ir labdarys“ komisijos pirmininkas priduria: „Šis darbas vienas iš tų, kur režisierė tikrai susidorojo su medžiaga ir sugebėjo padaryti bendrą kompoziciją. Patiko ir tai, kad daugelis aktorių ieškojo savito personažo  charakterio ir tai labai pasiteisino. Tai nebuvo pilka bedalių emigracijoje masė, tai buvo individai su  savo charakteriais ir tai buvo labai patrauklu“.  
Komisijoje, kuri vertino spektaklius ir įdomiausius vaidmenis šiemet buvo:  režisierius Algimantas Pociūnas, teatro pedagogė, režisierė, aktorė  Elena Savukynaitė, istorikas Eugenijus Guntulionis, Alytaus kultūros skyriaus vedėja Regina Svirskienė ir Varėnos miesto inteligentijos atstovai.    
„Šis tradicinis festivalis, kuriuo siekiama įamžinti D.Tamulevičiūtės atminimą kuriai šiemet būtų 76 – eri,  yra savotiška mūsų lietuviško teatro panorama. Kai kurie teatrai stengiasi atvežti pačius geriausius, įdomiausius spektaklius. Vertindama juos visada atsimenu  Dalios Tamulevičiūtės žodžius. Ji sakydavo, jog reikia atrasti tokias išraiškos priemones, kad galėtum viską perteikti  neįžeidžiant žiūrovo orumo.  
Geriausiu šiais metais pripažintas Rolando Kazlo spektaklis  „Atrask mane“, kuris sužavėjo išraiškos priemonėmis, tema. Tarp nominuotųjų, šiemet – net du Vilniaus mažojo teatro aktoriai: Elžbieta Latėnaitė ir Mantas Vaitiekūnas. Mantas Vaitiekūnas antraplanio aktoriaus kategorijoje buvo stipriausias, įdomiausias, labiausiai „priaugęs“ prie savo personažo“, – sako E. Savukynaitė. 
 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija