LIETUVOS TEATRŲ PAVASARIO APDOVANOJIMAI VILNIAUS MAŽOJO TEATRO AKTORIAMS

Šiandien baigiasi tradicinis 38 – asis festivalis LIETUVOS TEATRŲ PAVASARIS, kuris vyko Kauno  „Girstučio“ kultūros centre. Konkursinėje programoje šiemet dešimt spektaklių, kuriuos  vertino Festivalio komisija, sudaryta iš Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto Teatrologijos katedros teatrologų. Labiausiai patikusius aktorius  vertino ne tik  festivalio žiuri, bet ir žiūrovai, kurie labai aktyviai balsavo už  Vilniaus mažojo teatro aktorius.

Šiemet už nepagrindinius viešbučio darbuotojų vaidmenis spektaklyje „Minetis“ apdovanoti  Vilniaus mažojo  teatro aktoriai:  Agnė Kiškytė, Daumantas Ciunis ir Tomas Stirna. 

Šiemet festivalyje  Vilniaus mažasis teatras parodė režisieriaus Rimo Tumino spektaklį „Minetis“.  Tai  vienas naujausių režisieriaus Rimo Tumino spektaklių, kurį jis pastatė Vilniaus mažojo teatro 25 – mečiui. "Minetis" apie 30 metų scenoje nestovėjusį ir paskutinį kartą karalių Lyrą svajojantį suvaidinti seną aktorių, kuris dalijasi mintimis apie menininko egzistenciją, vaidybos meną, tobulumo siekimą, santykį su publika, gyvenimo paradoksalumą. Spektaklį „Minetis“ dar galėsite išvysti ir Vilniaus mažojo teatro scenoje paskutinįjį kartą šį sezoną - gegužės 26-ąją dieną!

Pjesės autoriui Th. Bernhardui būdinga tema – nuolatinis nepasitenkinimas. Nepasitenkinimas tuo, ką daro jis pats, ir tuo, kas vyksta aplinkui. „Aš taip pat esu kupinas nepasitenkinimo ir nevilties. Nevilties, kurią turiu nugalėti per žaidybos meną ir vėl pakilti į tikėjimą. Kad ir kur būčiau – Lietuvoje ar Anglijoje – visuomet pradedu teatrą nuo nevilties ir einu į viltį. Tai – vienintelis kelias“, – apie naujausią savo darbą Vilniaus mažajame teatre yra sakęs režisierius R.Tuminas, kuris liepos mėnesį statys „Karalių Edipą” seniausiame Graikijos Epidauro amfiteatre, talpinančiame 14.000 žiūrovų. 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija