Kultūros naktis Vilniaus mažajame teatre

Vilniaus mažasis teatras šiemet rengiasi  festivaliui „Kultūros naktis“ ir laukia kultūros mylėtojų, norinčių užsukti į ypatingą teatro erdvę vėlų vakarą.   Apsilankiusieji Vilniaus mažajame teatre  birželio 19 d. 20 val., ne tik galės pamatyti Ramunės Sakalauskaitės filmą apie maestro Rimą Tuminą, bet ir teatro foje pažiūrėti unikalią FOTONŲ parodą. Įgarsinta paroda – projekcija  leis susipažinti su 24 fotografų - iš Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos ir kitų Europos šalių - darbais .  Paroda unikali tuo, jog fotografijos nebus eksponuojamos tradiciniu būdu – ant baltų sienų. Pasak parodos organizatorių: “paroda pati ateis pas lankytoją, kuriam teliks ištiesti kojas, atsilošti ir tiesiog pasimėgauti”.  

Į Ramunės Sakalauskaitės filmo "Pakeliui į prieplauką" peržiūrą būtina išankstinė registracija el.paštu:  ingrida@vmt.lt, o fotonų parodą Vilniaus mažajame teatre galima pamatyti birželio 17 – 19 dienomis nuo 18- 21val. (Kultūros naktį – iki  22 val.). 

Kultūros naktį rodomas filmas "Pakeliui į prieplauką" skirtas vienam ryškiausių šiuolaikinių teatro režisierių Rimui Tuminui. Jis - Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas ir ilgametis meno vadovas, o  nuo 2007 m. – ir  Valstybinio akademinio J. Vachtangovo teatro (Maskva) meno vadovas.
 
Dokumentinėje juostoje stengiamasi atskleisti R. Tumino teatro virtuvės išskirtinumą ir ypatingą jo režisuojamų spektaklių repeticijų skonį. Jis pats pasakoja, kaip teatras atėjo į jo gyvenimą ir jį paveikė. R. Tumino kūrybos stilių apibūdina jo žmona I. Burneikaite-Tuminienė, su juo dirbantys scenografas A. Jacovskis ir kompozitorius F. Latėnas, Lietuvos ir Rusijos aktoriai V. Etušas, E. Gabrėnaitė, S. Garmašas, G. Girdvainis, S. Makoveckis, M. Nejolova, A. Sakalauskas, V. Vdovičenkovas ir kt.
 
Filme rodomi Valstybinio akademinio J. Vachtangovo teatro spektaklių "Prieplauka" (vaidinto Maskvoje 2011), "Dėdė Vania" (vaidinto Londone 2012), "Eugenijaus Onegino" (vaidinto Tel Avive 2014 ) ir jų repeticijų fragmentai.

Filmo scenarijaus autorė ir režisierė Ramunė Sakalauskaitė.

 Filmo premjera įvyko 2014 m. spalio 25 d. Maskvoje, Lietuvių kino dienose. Lietuviškoji premjera įvyko "Kino pavasaryje".  Filmo anonsas žr. https://vimeo.com/118461653

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija