Kinijos teatrų festivalių prodiuseriai ir vadovai žiūrės spektaklį „Trys seserys“
Sausio 26 dieną Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre lankysis delegacija iš Kinijos, kuri žiūrės spektaklį „Trys seserys“ (rež. Rimas Tuminas). Kinų delegacijoje: Beijing Fringe festivalio prodiuserė ponia Guo Ci, nepriklausomo Pekino Penghao teatro įkūrėjas ir Nanluoguxiang teatrų festivalio vadovas ponas Wang, taip pat režisieriai ir aktoriai, susiję su vienu didžiausių teatro festivalių Kinijoje - Beijing Fringe ir Tarptautiniu Wuzhen teatrų festivaliu. Svečiai iš Kinijos atvyksta pasižiūrėti geriausių Lietuvos teatrų spektaklių, o labiausiai patikusius planuoja pasikviesti į Kinijoje rengiamus festivalius. Jie domisi bendradarbiavimo galimybėmis, mainais, bendromis koprodukcijomis, rezidencijų programomis. Delegacijai iš Kinijos bus pasiūlyta ekskursija po Valstybinį Vilniaus mažąjį teatrą, kuris susikūrė svarbiu Lietuvai laikotarpiu prieš 25 metus.
Legendinis Rimo Tumino spektaklis „Trys seserys“ - aukščiausio lygio režisūrinė meistrystė, auksinė klasika, grynuolis, kuris auga, pritraukia naujas žiūrovų kartas, paverčia žiūrovus nuolatiniais aktorių sekėjais, gerbėjais, adoruotojais. Pjesėje A.Čechovas tobulai sukūrė moterų charakterius. Kiekviena iš seserų simbolizuoja tam tikrą moters paskirtį, misiją. Vyriausioji sesuo Olga (akt.Agnė Kiškytė) - pareigos, žmogiško pasiaukojimo simbolis, brandus savo patirtimi ir atsakomybe žmogus. Maša (akt.Valda Bičkutė) – meilės liepsnos, tragizmo įsikūnijimas. Irina (akt. Elžbieta Latėnaitė) yra šviesa, tyrumas, nekaltumas. Jos lūpomis byra nuostabiausios mintys, spinduliuoja jaunystės įkarštis, noras keisti pasaulį. Jų visų trijų paveikslas simbolizuoja tą vieną, vienintelę, tobulą ir šventą moterį. Prieš daugiau kaip šimtą metų parašyta pjesė yra sukurta su didele meile, puikiai išmanant moters psichologiją, mintį, kančią. Tai – labai asmeniškas ir kartu iki universalios žmogiškos patirties pakylėjantis spektaklis, kupinas švelnaus neišsipildymo ir svaiginančios šventinės nuotaikos. Jo premjera 2005 lapkričio 12 sutapo su Vilniaus mažojo teatro atidarymu istoriniame pastate pačiame sostinės centre. Per dešimt metų spektaklis aplankė ne tik didžiuosius Lietuvos miestus, bet ir buvo rodomas Varšuvoje, Torūnėje, Lodzėje, Maskvoje, Sankt Peterburge. Nuo premjeros iki dabar spektaklis uždirbo daugiau kaip 212 tūkstančių eurų, o jį pamatė daugiau kaip 23 tūkstančiai žiūrovų.
APDOVANOJIMAI. Aukščiausias Lietuvoje teatro apdovanojimas – Auksinis scenos kryžius - skirtas aktoriui Arūnui Sakalauskui už Veršinino vaidmenį. Elžbieta Latėnaitė pripažinta geriausia jauna aktore už Irinos vaidmenį (XVI tarptautinis teatro festivalis „Kontakt 06“ Torūnėje). O Vilniaus mažasis teatras apdovanotas specialiu Sankt-Peterburgo teatrinio meno akademijos profesoriaus Levo Gitelmano prizu (XVI tarptautinis teatro festivalis „Baltijskij dom“ Sankt-Peterburge).
Sausio 26 d. spektaklis „Trys seserys“ bus verčiamas į anglų kalbą, todėl norintys pamatyti šį spektaklį angliškai, bilietų gali teirautis Vilniaus mažojo teatro kasoje Gedimino pr. 22, Vilniuje.