Jubiliejiniai Vilniaus mažojo teatro metai buvo ypatingi

2015 Vilniaus mažajam teatrui buvo ypatingi: šiais metais atšventėme teatro įkūrimo 25 – metį bei  teatro įsikūrimo nuolatiniuose namuose 10 - metį.  Šiais metais džiaugėmės nauja Rimo Tumino premjera „Minetis“, kurį jis pastatė specialiai teatro jubiliejui ir Gabrielės Tuminaitės premjera „Bedalis ir labdarys“, kuri sutapo su dešimtmečiu, kai esame legendiniame pastate Gedimino pr.22.

Metai buvo dosnūs apdovanojimais. Ypatingai dėkojame Agnei Šataitei. Ji šiemet tapo geriausia metų aktore ir parvežė į mūsų teatrą Auksinį scenos kryžių už puikius vaidmenis spektakliuose „Dėdės ir dėdienės“ ir „Savižudis“. Net du apdovanojimus festivaliuose pelnė Daumantas Ciunis už  Podsekalnikovo vaidmenį komedijoje „Savižudis“. Gabrielė Tuminaitė tapo geriausia režisiere festivalyje „Tegyvuoja komedija“. Šiemet Vilniaus mažasis teatras gastroliavo Gruzijoje, Rusijoje, aplankė daugybę Lietuvos miestų.

Rudenį Vilniaus mažajam teatrui ėmė vadovauti Daiva Baltūsytė Len, kurią LR Kultūros ministras paskyrė penkerių metų kadencijai.

Šiemet Vilniaus mažajame teatre buvo parodytas jubiliejinis  300 – asis  „Madagaskaras“. Tai – vienas lankomiausių VMT spektaklių, kurio premjera įvyko dar rekonstruojamo Vilniaus mažojo teatro fojė 2004 m.   Per vienuolika metų į “Madagaskarą” teatras pardavė daugiau kaip 50 tūkstančių bilietų ir uždirbo daugiau kaip du milijonus  litų (640 tūkst. eurų).  Spektaklis buvo parodytas ne tik įvairiuose Lietuvos miestuose, bet ir Latvijoje, Austrijoje, Belgijoje,  Suomijoje, Serbijoje, Rusijoje, Lenkijoje.  Jo žavesys neblėsta,  lankomumas nemažėja, į šį spektaklį važiuoja moksleivių, pedagogų grupės iš visos Lietuvos. „Ką tik lankėsi prodiuseriai iš Izraelio, Rusijos,  kurie pamatę „Madagaskarą“ liko sužavėti ir jau kitais metais turėtume sulaukti kvietimo gastrolėms. Tai – tik vienas pavyzdžių, jog geras produktas gali būti sėkmingas visomis prasmėmis“, sako teatro vadovė Daiva Baltūsytė - Len.

Neseniai įgyvendinome projektą, kuris nuskraidino žinią apie mūsų teatrą net į Lotynų Ameriką – kartu su Lietuvos geografų draugija ir Žurnalistų sąjunga surengėme spaudos konferenciją ir parodą apie istorinę asmenybę Kazį Pakštą. Ši iniciatyva suvienijo daug visuomenės grupių: teatro bendruomenę, keliautojus, geografus, mokslininkus, verslininkus, politikus, žiniasklaidą, plačiąją visuomenę.

Rudenį išbandėme  naują ekskursijų modelį – atvėrėme teatro duris gidams, kurie įkorporuoja mūsų teatrą į savo ekskursijų programą, garsina mūsų teatrą. Suteikiame galimybę daugiau sužinoti apie šį legendinį pastatą, jo istoriją, čia dirbusius legendinius žmones. Norisi, kad kuo daugiau žmonių sužinotų, jog būtent šiame pastate – Gedimino pr.22 -  M.K. Čiurlionis 1909 m. nutapė didžiausią savo darbą – scenos uždangą, jog čia veikė reikšminga kultūros draugija „Rūta“, kuri XX a. pradžioje įvairiais projektais (šokių vakarais, spektakliais, koncertais, knygynu su 388 lietuviškomis knygomis) vienijo Vilniuje gyvenusią lietuvių bendruomenę.

Norisi, kad ir šiandien ši vieta  būtų  Nr.1, kai žmonės renkasi, kur prasmingai praleisti laisvalaikį. Vilniaus mažasis teatras jau seniai yra tapęs NAMŲ sinonimu tiek čia dirbantiems, tiek čia besilankantiems. Čia  kiekvienas gali pasirinkti  spektaklį pagal skonį, nuotaiką, poreikį, interesą, progą.

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija