Garsus Rusijos aktorius Aleksej Guskov: “Žiūrėdamas Madagaskarą juokiausi iki ašarų ir trukdžiau aktoriams vaidinti”

Prasideda Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Madagaskaras“ turas po Lietuvą. Artimiausiu metu šį spektaklį bus galima pamatyti Kaune, kultūros centre "Girstutis" (kovo 23 d.), Klaipėdos kultūros centre "Žvejų rūmai"  (kovo 30 d.) ir Vilniaus mažajame teatre (kovo 9 ir 19d). 

„Madagaskaras“  – tai vienas sėkmingiausių VMT spektaklių, į kurį teatras pardavė daugiau kaip 50 tūkstančių bilietų ir ilgam įsitvirtino lankomiausių Vilniaus mažojo teatro spektaklių pirmosiose pozicijose. “Madagaskare” kalbama apie Lietuvą kaip fenomeną, pateikiamas lietuvio požiūris į save ir pasaulį.  Pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę pastatytas spektaklis nukelia į Lietuvos tarpukario laikus, primena daugybę garsių to meto asmenybių:  Lietuvos geografijos pradininką, visuomenės veikėją  Kazį Pakštą (K. Pokštą), garsų diplomatą Oskarą Milašių, poetę Salomėją Nerį (Salę), Vinco Mykolaičio Putino žmoną Emiliją Kvedaraitę (Milę). Spektaklyje daug jautrių metaforų,  lietuvių liaudies pasakų motyvų,  Dariaus ir Girėno legendinio žygio per Atlantą priminimas.

 „Magadaskarą“ puikiai įvertino ne tik Lietuvos, bet ir užsienio valstybių žiūrovai.   Spektaklis buvo parodytas ne tik įvairiuose Lietuvos miestuose, bet ir Latvijoje, Austrijoje, Belgijoje,  Suomijoje, Serbijoje, Lenkijoje, Rusijoje, o ką tik sulaukė ir kvietimo atvežti jį į vieną didžiausių teatro festivalių  Kinijoje.

Vasario mėnesį spektaklį stebėjęs garsus Rusijos aktorius Aleksej Guskov, sakė, kad apie    „Madagaskarą“ buvo girdėjęs seniai, jį gyrė ir kritikai, ir kolegos. „Visada, kai apie kažką labai daug kalba, kai kažkuo labai žavisi, tu, kaip profesionalas, nori pažiūrėti. Bet – devyniasdešimt  procentų iš šimto -  pamatęs pagalvoji: „na ir kas?“. Taip: talentinga, nauja, kitoniška. Bet nieko ypatingo. Šį kartą galiu pasakyti atvirai: buvau pakerėtas nuo pat pirmos akimirkos, nuo pirmojo aktoriaus pasirodymo scenoje.  Siužetas nuostabus. Aš juokiausi iki ašarų ir tikriausiai  trukdžiau aktoriams vaidinti. Kai baigėsi pirmas veiksmas,  aktorius Mantas Vaitiekūnas paklausė:  „Ar tai Jūs taip juokėtės?“.  Nors nemoku lietuviškai, puikiausiai supratau, apie ką kalba aktoriai.  Norėjosi  ploti po kiekvieno veiksmo“, - sakė garsus J.Vachtangovo teatro aktorius.  „Šis spektaklis yra apie  amžinas  temas, amžinus klausimus.   Apskritai  beveik visuose Rimo Tumino spektakliuose kalbama apie tai, kas svarbiausia žmogaus gyvenime. Visi jo spektakliai yra poetiški, šviesūs ir truputį liūdni“, - pridūrė jis.

Vilniaus mažajame teatre lankęsis ir su žiūrovais bendravęs  istorikas Eligijus Raila bandė prisiminti, ar  yra meno kūrinių, kuriuose  minima tokia didinga istorinė figūra  kaip Kazys Pakštas ir paminėjo  V.Žalakevičiaus filmą Adomas nori būti žmogumi (1959m.).   „Ir štai po 45 metų  Kazys Pakštas užgimė kitoje meninėje erdvėje – scenoje.  Istorikai tikrai turi kuo pasidžiaugti – tai  istorinės erdvės išplėtimu. Žiūrėdami „Madagaskarą“ mes galime įsivaizduoti kaip galėjo atrodyti garsios Lietuvos tarpukario asmenybės, galime pamąstyti – ar jų susitikimai gyvenime galėjo įvykti. Tai – praplečia vaizduotę“.

Šis spektaklis itin aktualus  vyresnių klasių  moksleiviams,  kurie mokymo įstaigose pagal programą skaito ir analizuoja šią M.Ivaškevičiaus pjesę.  „Atsižvelgdami į itin didelį moksleivių susidomėjimą spektakliu, suteikiame jiems specialią nuolaidą, o mokytojams, atlydėjusiems  klasę į teatrą - vietą nemokamai“, - sako Vilniaus mažojo teatro Žiūrovų aptarnavimo skyriaus vadovė Jolanta Karalienė ir tikisi, kad Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus moksleiviai bei pedagogai  pasinaudos proga  Kovo mėnesį apsilankyti spektaklyje „Madagaskaras“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija