Garsų spektaklis praturtino Vilniaus mažojo teatro repertuarą

Spalio 18d. 16.00 ir 18.00 val. Vilniaus mažąjame teatre – unikalus spektaklis, kurį žiūrėsime užmerktomis akimis.  Ar teko kada nors dalyvauti garsų spektaklyje?  Spektaklyje, kuris vyksta užmerktomis akimis.  Spektaklyje, kurio siužetą kuria kiekvienas dalyvis.  Būtent toks – garsų spektaklis – praturtins Vilniaus mažojo teatro repertuarą.  Spektaklį sukūrė režisierius Balys Latėnas ir Vilniaus kolegijos diplomantės.

 
Garsų spektaklyje būtina absoliuti tyla. Ir speciali erdvė.  Spektaklio kūrėjai klausytojus pakvies į intymią  erdvę,  jie sėdės ratu, o spektaklio veiksmas vyks jiems už nugarų.  Dar tiksliau – kiekvieno žmogaus vaizduotėje.  Siužetų čia bus ne vienas ir ne du. Jie  gims klausantis įvairių garsų – nuo šiuolaikinio pasaulio chaoso, kuriame  skamba reklaminiai tekstai, iki visiškos ramybės, kai girdisi lietaus lašų muzika ar lietuvių liaudies dainų motyvai.  Vienus garsus spektaklyje keis kiti : už nugarų jausi  prabėgant  vilkus su šunimis,  piktąsias  dvasias,  vokietį, grubiai keiksnojantį  kaimo  žmogų.  O paskui stos ramybė – ir  garsai sukurs ryto kaime vaizdus. Būtent garsų spektaklyje  suvoki,  jog užmerktomis akimis mes matome daugiau nei  aktoriai galėtų  parodyti...
 „Norime pažadinti žmonių vaizduotę,  norime, kad jie pasivaikščiotų po savo smegenų kambarius. Įdomiausia, kad išėję iš to paties spektaklio žmonės pasakoja visiškai kitus dalykus, kuriuos jie girdėjo ir įsivaizdavo“, - sako spektaklio „Kelionė be bagažo“ kūrėjai. Jie priduria, kad šis spektaklis neturi analogų Lietuvoje ir tinkamas akliesiems. Spektaklis buvo puikiai įvertintas šią vasarą vykusiame Tumino teatro festivalyje “Vasara 2014”.
 
„Mane jis atgaivino, sujaudino, nukėlė į vaikystę. Buvo įstabu, kad  garsų pagalba  galima išreikšti įvykius ir net visą istoriją. Mes girdėjome  kaip atėjo vakaras,  kaip varlės  išėjo vakarienės. O kai jos pasisotino , atskrido  kamanė, kurią   netyčia .... prarijo varlė. Tada prasidėjo tikras varlių džiazas, kurį nutraukė tik atskridęs gandras. Ši  istorija  buvo papasakota nuo pradžios iki pabaigos. Kaip multiplikacinis filmas.  Kaip vaikiška pasaka. Man patiko“, - sako  Vilniaus mažojo teatro vadovė Daiva Baltūsytė – Len.

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija