Du vakarai su šiuolaikine lietuvių literatūra Mažajame teatre

 Vasario 18 ir 22 dienomis kviečiame į Vilniaus mažojo teatro inovatyvių renginių ciklo, skirto pažinčiai su įdomiausia pasaulio literatūra, susitikimus. Šią savaitę didžiausias dėmesys bus skiriamas lietuviams autoriams - vasario 18 d. 20 val. Mažojo teatro kavinėje vyks Paulinos Pukytės knygos „Bedalis ir labdarys“ pristatymas, jame dalyvaus knygos autorė Paulina Pukytė, režisierė Gabrielė Tuminaitė, aktoriai Elžbieta Latėnaitė, Almantas Šinkūnas, Tomas Stirna.  

Vasario 22 d. 18 val. Mažojo teatro kavinėje apie tikrąsias ir išgalvotas odisėjas kalbėsis už Lietuvos ribų gyvenantys skirtingų kartų (arba skirtingų patirčių) autoriai Dalia Staponkutė (Kipras) ir Antanas Šileika (Kanada). Vakarą veda Ramūnas Gerbutavičius. Vakarą Mažasis teatras organizuoja kartu su Lietuvos kultūros institutu. Abu renginiai nemokami.
Paulinos Pukytės knygos „Bedalis ir labdarys
pristatymą inicijuojanti režisierė Gabrielė Tuminaitė pabrėžia, kad Mažojo teatro dėmesys šiuolaikinei literatūrai, naujausiems lietuvių literatūros autoriams nėra atsitiktinis. Pasak režisierės: „Šiuolaikinis teatras naujausioje literatūroje ieško šiandienos pasaulio, bei atranda daugybę naujų idėjų ir meninių užduočių.“ Net literatūros kritikai aptardami P.Pukytės knygą vadina ją auditorine, verta būti ne tik perskaityta, bet ir išgirsta. Režisierė G.Tuminaitė pabrėžė jos manymu didžiausias „Bedalio ir labdario“ vertybes, skatinančias šiuolaikinį teatrą sufokusuoti dėmesį į taip meistriškai žanrą bei dialogo konstravimo subtilybes įvaldžiusią autorę: „Bedalis ir labdarys“ sudomina visų pirma tikslia ir išradinga forma. Kūrinys išlietas iš trumpų literatūrinių etiudų sužavi lengvumu ir meistriškai didėjančia emocine įtampa, budistiška švara ir besiplečiančios vienatvės, likimo, nykimo temomis. Šis kūrinys turi paslaptį, atmosferą, emociją, tvirtą siužetą, yra lakoniškas, sukauptai intensyvus ir labai tikslus. „Bedalis ir labdarys“ kaip reta šiuolaikiniame lietuvių literatūros kontekste griežta forma, bet labai jautriu turiniu išsiskiriantis kūrinys.“

2014 metais leidyklos „Apostrofa“ išleistoje P.Pukytės knygoje "Bedalis ir labdarys" dialogų ir monologų forma pasakojamos tikroviškos, bet kartu ir neįtikėtinos istorijos apie bendravimo absurdą, apie amžiną nesusikalbėjimą ir tarpusavio nesupratimą, apie ilgesį, apie gyvenimą niekad neišsisklaidančioje kalbinėje migloje ir svetimos kultūros pelkėje, apie savo kalbos praradimą ir troškimą tą kalbą susigrąžinti. Knygoje ir viršelyje panaudotos iliustracijos – tai autonomiškas Paulinos Pukytės kūrinys (15 rastų piešinių), egzistuojantis greta teksto, tačiau drauge su juo sudarantis nedalomą projekto visumą.

Paulina Pukytė: "Mano knygos veikėjai nesusikalba dėl to, kad aš jiems neleidžiu susikalbėti. Kodėl neleidžiu? Todėl, kad nesusikalbėjimas man yra įdomus."

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija