Auksiniu scenos kryžiu apdovanota Mažojo teatro aktorė Agnė Šataitė

Tarptautinę teatro dieną  - kovo 27 d. – Auksiniai scenos kryžiai įteikti  iškiliausiems Lietuvos teatralams  už 2014-ųjų metų geriausius Lietuvos teatrų scenos darbus. Pagrindinio moters vaidmens nominacijoje geriausia aktore  pripažinta  Agnė Šataitė už Severiutės vaidmenį spektaklyje „Dėdės ir dėdienės“ ir Serafimos Iljiničnos vaidmenį spektaklyje „Savižudis“. Abu spektaklius Valstybiniame Vilniaus mažajame  teatre sukūrė talentinga jaunos kartos režisierė Gabrielė Tuminaitė.

 Teatrologė Audronė Girdzijauskaitė dar sezono pradžioje prognozavo, kad spektaklyje „Dėdės ir dėdienės“ Severiją vaidinanti Agnė Šataitė šiemet turėtų gauti Auksinį scenos kryžių už geriausią moters vaidmenį, nes „sukurti spektaklį Vaižganto teksto motyvais, kuris jaudintų, sukurti tokį žemišką,  tikrą, liaudišką personažą šiandien, kai visi pasinėrę į neva civilizuotą pasaulį, be galo sunku“, - sakė žinoma teatrologė A.Girdzijauskaitė.
 
Ji pritartų minčiai, jog tai gali būti Agnės Šataitės “Gyvenimo vaidmuo”.  “Agnė yra velnioniškai talentinga. Šitam  spektakly ji atsiveria tuo , kas  šiandien rečiausia scenoje - ji yra atvira, nuoširdi, temperamentinga, nesistengia būt primadona ir demonstruot savo grožio, kas labai dažnai nutinka dabarties scenoj.  Tai - gyvas kūnas ir kraujas,  švara ir šviesa tamsiame Lietuvos grytelių kaime.  Ir tas, kuris ją pamilsta, pastebi, kad jos kojos balčiausios”. 
 
Pati Agnė Šataitė yra užsiminusi, kad Severiutė  – yra vienas pačių brangiausių jos vaidmenų.  Agnė yra jauniausios Rimo Tumino mokinių kartos atstovė, kuri su kurso draugais  kuria įstabius vaidmenis Vilniaus mažajame teatre. R.Tuminas apie savo mokinius yra sakęs: „Aš  jais didžiuojuosi -  kad jie paklausūs, darbštūs, siekiantys, norintys, galintys. Tai ne tik jaunystė. Tai jau mąstymo būdas. Jie eina savo pasirinktu keliu. Niekam netrukdo. Nieko nenori įžeisti. Jie siekia savo profesionalumo , tobulybės ir aš jiems kiek galėsiu, padėsiu“ .

Pripažinimą pelniusią aktorę Agnę Šataitę galima pamatyti ne tik puikių vertinimų sulaukusiuose Gabrielės Tuminaitės  spektakliuose :  „Dėdės ir dėdienės“,  „Savižudis“, bet ir naujausiame Rimo Tumino spektaklyje  „Minetis“, kurio premjera įvyko TEATRO DIENĄ– Kovo 27.  O spektaklį “Dėdės ir dėdienės” galima pamatyti -  balandžio 22 ir 28 dienomis.

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija