1 2 3 4 ... 5 Pirmyn

Premjera „Dvasiniai reikalai“ ir ką skyrybos gali išsprogdinti žmoguje? 2017-10-12

 „Jokia įprastinė nelaimės forma , – nei liga, nei ekonominis nuosmukis ar tarnybinė nesėkmė, – pasąmonėj nepalieka tokio baisaus ir gilaus rando, kaip skyrybos. Jos tiesiogiai paliečia įvairiausių baimų  ištakas ir jas pažadina. Jos vienu smūgiu įsminga taip giliai, kad gilesnės žaizdos gyvenime jau niekas padaryti negali“. Ši vokiečių scenaristo Boto Štrauso mintis itin taikliai apibūdina ilgai brandintą įvykį Vilniaus mažajame teatre  – Kirilo Glušajevo premjerą „Dvasiniai reikalai“ pagal Ingmarą Bergmaną, kurio pjesė Vilniaus mažajame teatre statoma pirmą kartą.  

Spektaklio „Dvasiniai reikalai“ premjera jau spalio 20, 21 d. Vilniaus mažajame teatre.
 

plačiau »

„Fantazijus“ Varėnoje 2017-10-12

 

plačiau »

Alytuje – „Europiečiai”, kurie šiemet atidarė festivalį „Sirenos” 2017-10-11

 

plačiau »

Spektaklį „Europiečiai“ stebėjo žinomų festivalių atstovai 2017-09-29

Vilniaus mažojo teatro spektakliu „Europiečiai“ prasidėjo Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“. Režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus "Europiečiai" (pagal Aischilo dramą „Maldautojos“) atstovauja Vilniaus mažąjį teatrą lietuviškų spektaklių vitrinoje. Spektaklį stebėjo festivalių atstovai iš Prancūzijos (La Rose des Vents and Next festival), Ispanijos (Festival de Otono a Primavera), Anglijos (Birmingham European Festival), teatrų atstovai iš Italijos (Teatro di Roma), Vokietijos (Staatstheater Hannover), Ukrainos, taip pat Europos šalių teatro kritikai, akademikai, ekspertai, žurnalistai, fondų atstovai.

plačiau »

Spalio pradžioje mūsų teatro gastrolės Gdanske 2017-09-28

 

plačiau »

Režisierė Gabrielė Tuminaitė: „Turiu silpnybę nežinomoms pjesėms“ 2017-09-12

Gabrielė Tuminaitė  – pirmoji Lietuvos režisierė, kuri ėmėsi statyti  prieš du šimtus metų parašytą prancūzų romantiko Alfredo de Musset  pjesę „Fantazijus“. Tai –  įvykis Vilniaus mažojo teatro istorijoje, kuriuo  pradedamas 29-asis sezonas. „Fantazijų“  netrukus pamatys ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos publika. Pirmųjų gastrolių trupė  išvyksta į Kijevą, kur žiūrovai išvys režisierės sumanymą šiuolaikiškai  interpretuoti  ekspresyvią, netikėtą prancūzų klasiką

 
 

plačiau »

Naujasis teatro sezonas prasideda – Vilniaus mažasis teatras kviečia į tris premjeras, kuriose kalbės apie žmogų, jo dvasią, likimą 2017-09-05

 Alfredo de Musset „Fantazijus“, Ingmaro Bergmano „Dvasiniai reikalai“ ir Viljamo Gibsono „Dviese sūpuoklėse“, tai pavadinimai spektaklių, kurių premjeras žada Vilniaus mažasis teatras, skelbdamas naujojo  29-ojo sezono pradžią.  „Nieko nėra gražesnio kaip kurti grožį, atverti likimus, istoriją papasakoti. Tai  –  viltingi spektakliai. Su savo skauduliais. Bet apie žmogų. Tai mane džiugina“, – sako teatro meno vadovas Rimas Tuminas. Šį sezoną Vilniaus mažasis teatras atsisuka į savo prigimtį, savo pavadinimą  ir siūlo  jaukius, kamerinius spektaklius.

plačiau »

Netekome Teatro žmogaus - Valentino Tudorakės 2017-08-19

 2017 m. rugpjūčio 19 dieną mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro Pastatymų dalies vedėjas, scenografas Valentinas Tudorakė. Atsisveikinimas su Valentinu Tudorake Vilniaus mažajame teatre (Gedimino pr. 22) rugpjūčio 21 d. (pirmadienį) nuo 11val. Urna išnešama 15 val., laidotuvės Karveliškių kapinėse. Artimieji prašo atsisveikinti su Valentinu gėlės žiedu.

plačiau »

Baigiamasis sezono akordas – spektaklis „Pasikalbėk su manimi eilėmis“ 2017-06-21

 Birželio 21 d. Vilniaus mažasis teatras baigia sezoną spektakliu „Pasikalbėk su manimi eilėmis“. Aktoriai Valda Bičkutė, Jokūbas Bareikis, Virginija Kochanskytė ir  poetas Mindaugas Valiukas pristato   žiūrovams   poetinės improvizacijos spektaklį, kuriuo pratęsia kūrybinių vakarų ciklą – „Susitikimai Vilniaus mažajame teatre".

„Apie viską galima kalbėti eilėmis. Ji veikia tiesiai į širdį. Ji – ir susitikimas su pačiu savimi,  ir dialogas, nepaisant to, kad skaitai jas vienas. Tu perskaitai tai, ką kitas žmogus išjautė ir užrašė, bet tave lygiai taip pat veikia“, –  sako aktoriai Jokūbas Bareikis ir Valda Bičkutė radijo laidoje „Vasaros popietė“.  Jokūbas Bareikis intriguoja, kad pats šio spektaklio smagumas yra netikėtumas: „nei žiūrovas, nei mes patys nežinome, kaip šis spektaklis pavyks, kokia bus jo tema“.  

Kviečiame pasiklausyti  žurnalistės A.Bajarūnaitės pokalbio su Vilniaus mažojo teatro aktoriais apie jų naujausią spektaklį, kuriuo į žiūrovus jie prabyla ... eilėmis, muzika ir dainomis. 

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013670537/vasaros_popiete_2017_06_13_14_05

 

plačiau »

VMT baigė gastrolių turą Kinijoje 2017-05-25

 Vilniaus mažasis teatras baigė gastrolių turą Kinijoje. Gegužės 24 dieną Dzinane buvo rodomas priešpaskutinis gastrolių  programos spektaklis „Savižudis“ įspūdingame Šandongo didžiajame teatre (Shangdong Grand Theatre).  Šį įstabios architektūros pastatą suprojektavo vienas garsiausių prancūzų architektų Paul Andreu.  Kinijoje viešintys Vilniaus mažojo teatro aktoriai sako, jog kinų publika  labai puikiai priima Vilniaus mažojo teatro spektaklius. Spektaklio „Savižudis“ adaptacijos autorius ir aktorius Tomas Stirna priduria, jog patiria neįtikėtinai nuostabių publikos reakcijų spektaklio metu, o   kultūrų skirtumai verčia iš naujo įvertinti, peržiūrėti ir sustiprinti spektaklį.

plačiau »

1 2 3 4 ... 5 Pirmyn

Archyvas

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija