TYLOS!'16 Baseinas (be vandens)

M. Ravenhilas – tai vienas iš ryškiausių, provokuoti nebijančių šiuolaikinių anglų dramaturgų. Į teatro sceną dramaturgas įsiveržė 1996 m. pristatydamas hitu tapusį kūrinį “Shopping and Fucking”, kuris buvo pastatytas ir Lietuvoje. Dėl aštrių, bet aktualių temų, dramaturgas yra ne kartą susilaukęs kritikos išreikštos fiziniu smurtu gatvėje, tačiau tai jo nesustabdė ir toliau nuoširdžiai reikšti savo nuomonės apie šiuo metu aktualias visuomenei problemas.
Pjesė “Baseinas (be vandens)” pirmą kartą materializuojama Lietuvos teatro scenoje. Tai orginalus kūrinys, kurį dramaturgas rašė bendradarbiaudamas kartu su judesio teatro trupe Didžiojoje Britanijoje. Spektaklio pastatymui jau pati dramaturgija diktuoja išskirtinumą ir orginalumą – pjesėje, priešingai nei įprastoje dramaturgijoje, nėra išskiriamų veikėjų / charakterių, o tekstas parašytas kolektyvinės sąmonės forma.
Spektaklyje “Baseinas (be vandens)” keliama šiandienai aktuali tema: meno, kaip koncepcijos ir žmogiškosios etikos konfliktas, kuris iššaukia žiaurią žmogaus prigimtį – instinktą, bet kokia kaina petenkinti savo ego. Mūsų visuomenėje veikia primityvus išlikimo dėsnis: viskas gerai, kol visi esame lygūs, pasmerktas tas, kuris iškyla virš kolektyvinio instinkto vedamos masės. Todėl spektaklio kūrybinė komanda, atlikdami išpažintį teisėju ir liudininku tapusiam žiūrovui, klausia savęs: kaip toli gali eiti pavydo ir konkurencijos užvaldytas žmogus? Kiek reikia nueiti, kad pripažintum ir atsakytum sau tiesą, kas ir koks esi. Tiesą, kurios jau seniai niekas nebegirdi ir nebesako, nei sau nei kitiems. Tik ar įmanoma ją išgirsti neperžengus ribos... nuosprendį padarykite jūs.

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija