BEDALIS IR LABDARYS

Renginio datos
2018-10-03 18:30

„London, London!” – kartoja mintyse žiūrovai, keliaudami iš magiško teatrinio seanso Vilniaus mažajame teatre. Tai ne tik pagrindinis režisierės Gabrielės Tuminaitės naujausio spektaklio „Bedalis ir labdarys“ muzikinis leitmotyvas, virtuoziškai sukurtas ir atliktas aktorės Elžbietos Latėnaitės. Frazėje „London, London!” telpa visa šiuolaikinė lietuviška mitologija. Joje visa tai, kas iki kaulų smegenų jaudina 21 amžiaus migruojantį lietuvį – bejausmė, žmogui priešiška kasdienybė, daug juodo, beprasmio, nieko nesukuriančio darbo, isterijos, kuria pratrūkstama nebepakeliant kasdienės naštos, aršios kovos už išlikimą ir nuolat į nugarą šnopuojančios mirties.

Režisierė G.Tuminaitė lakoniškai apibūdina aštriausias spektaklio temas:  „Bedalis ir labdarys“ – kodinis pavadinimas. Bedaliai – tai žmonės, kurie ne ten gimę, ne taip užaugę, palikti, nepalytėti sėkmės, praradę namus, savo pagrindus, šaknis. Labdarių pozicijos geresnės. Vieni gyvena metro stotelėse, kiti – stikliniuose dangoraižiuose, bet negali apsieiti vieni be kitų. Ir ši disharmonija sudaro mūsų pasaulio harmoniją“

Susipažinkite – šiandienos Bedalių bendruomenės narius spektaklyje įkūnija aktoriai: Josif Baliukevič, Aura Garmutė, Larisa Kalpokaitė, Tomas Kliukas, Gintarė Latvėnaitė, Tomas Rinkūnas, Tomas Stirna, Agnė Šataitė ir Almantas Šinkūnas. Pagrindinis skiriamasis bruožas – vienybė. Juos myli, su jais susitapatina, jų istorijas ypač aštriai išgyvena ir atjaučia visi, sėdintys žiūrovų salėje. Spektaklio Bedaliai labiausiai panašūs į nūdienos Lietuvą, jie gyvena dabarties džiaugsmais ir nesidrovi garsiai išsakyti savo akimirkos kančią. Režisierė ironiškai juos vadina Išdaigininkais, savotiškais Naminukais, gyvenančiais dideliuose miestuose ir sukuriančiais daug darbo įvairioms institucijoms, komisijoms, pabėgėlių centrams. „Kad atsirastų pabėgėlių centro direktorius, reikia pabėgėlių. Mes norime juos palaikyti, pateisinti ir džiaugiamės, kai jie ardo tvarkingą biurokratinę sistemą“ – sako G.Tuminaitė.

Tuo tarpu Labdarių grupei spektaklyje atstovauja aktoriai: Daumantas Ciunis, Agnė Kiškytė, Elžbieta Latėnaitė, Vilija Ramanauskaitė ir Mantas Vaitiekūnas. Jie vaidina darbščius, arogantiškus, jautrius, kartais net švelnius ir kerinčius, visada lanksčius ir virtuoziškai realybe manipuliuojančius valstybės tarnautojus, pareigūnus, žmones pastatytus laipteliu aukščiau nei eilinis Bedalis. Iš jų veiksmų, kandžių pasisakymų, makabriškos veiklos rutinos juokiasi žiūrovai. Labdariai nūdienos situaciją apibūdina taikliai, giliai ir ironiškai.  Faktas, jog Labdarių egzistencija išties neįmanoma be treniruočių ir muštro būdu bandomų sužmoginti, sueuropietinti Bedalių, be jų kasdien padaromų nusikaltimų rutinos.

Kaip recenzijoje rašė teatro kritikė Daiva Šabasevičienė: „Tuminaitė kuria spektaklį apie žmones, ji tyrinėja tai, kas būdinga daugeliui. Ji neieško herojų, nes toks laikas. Tiesiog herojų niekam jau seniai nereikia. Šitoje kakofonijoje ji ieško žmogaus vardu „lietuvis“. Salė kurį laiką sėdi nuvytusi: stebi ir kai kuo stebisi (kalba, vientiso siužeto nebuvimu), bet vos tik išgirsta žodį „Lietuva“, iškart atsigauna. Tarytum čia įvyktų spektaklio lūžis, kulminacija. Pasirodo, žmonėms reikia dar ir dar kartą priminti, kad šie nesusipratimai vyksta aplink mus, su mumis“. O jūs, gerbiami žiūrovai, kurią barikadų pusę rinksitės šį vakarą, su kuria komanda – „bedalių“ ar „labdarių“ verksite, juoksitės ir gyvensite šį kartą? Metas rinktis, jūs atėjote į režisierės G.Tuminaitės spektaklį „Bedalis ir labdarys“ pagal to paties pavadinimo Paulinos Pukytės knygą.

Šiuolaikinis Lietuvos teatras vis dažniau įkvėpimo ieško nūdiena alsuojančioje lietuviškoje literatūroje. Pagaliau atėjo metas teatre prabilti apie dabartį, apie mūsų amžininką, naująjį herojų bandantį išlikti ir kurti savo būtį čia ir dabar. Paulinos Pukytės knygos „Bedalis ir labdarys“ pastatymą inicijavusi režisierė Gabrielė Tuminaitė pabrėžia, kad Mažojo teatro dėmesys šiuolaikinei literatūrai ir vienai iš įdomiausių nūdienos lietuvių autorės Paulinos Pukytės kūrybai nėra atsitiktinis. 

Spektaklio apdovanojimai:

Alytaus miesto teatro festivalyje „Tegyvuoja Komedija!”  2016 m. spektaklis pripažintas geriausiu.

Pofesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalyje Anykščiuose „Pakeleivingi 2016”  šis spektaklis pripažintas „Ryškiausiu festivalio spektakliu", o  aktorius Tomas Stirna paskelbtas „Festivalio aktoriumi” .

VII – ajame Dalios Tamulevičiūtės  profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje Mantas Vaitiekūnas pripažintas „Geriausiu antraplaniu aktoriumi”.

XXXII Lietuvos profesionalių teatrų festivalyje Rokiškyje „Vaidiname žemdirbiam“ Elžbieta Latėnaitė pripažinta „Simpatiškiausia festivalio aktore” .

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Vardas: inetryconydot [2018-07-13 17:53:00]
Komentaras: Tadacip is indicated for the treatment of erectile dysfunction. Under normal circumstances, when a man is sexually stimulated, the penis fills up with blood. When erectile dysfunction occurs, enough blood does not flow to cause an erection. Tadacip relaxes the penile blood vessels when a man is sexually stimulated. This allows blood flow into the penis, resulting in an erection. The erection subsides after sex, just as it is supposed to in normal conditions. Please note that Tadacip is not a hormone or aphrodisiac, it works only when a man is sexually stimulated.

BUY TADACIP ONLINE RIGHT NOW ONLY FOR $1.30 Per pill

>>> ENTER HERE!
Vardas: Sandra [2018-02-16 21:30:35]
Komentaras: Spektaklis per ilgas, negatyvus, kai kurie aktoriai neturėjo ką veikti. Taikliai atspindėta emigrantų gyvenimas, tačiau ne viesiems taip nesiseka, norėtųsi nors vienos sėkmės istorijos. Daug darbo aktoriai įdėjo,tačiau spektaklis nesuzavėjo.
Vardas: Daiva [2018-02-09 23:06:43]
Komentaras: Likau sužavėta aktorių vaidyba, bet pasigedau režisūros. Man atrodė, kad aktoriams vaidinti leista labai nedaug, o daug laiko jie apskritai neturėjo ką veikti scenoje. Spektaklis patiko dėl to, kad gera medžiaga (knyga) ir kad tikrai gerai vaidino. O režisierės gebėjimus vertinu prastai.
Vardas: žiūrėjau 17-12-20 [2017-12-21 00:21:19]
Komentaras: Laikas neprailgo. Amplitudė nuo ašaros iki juoko. Vietos aktorių improvizacijai sočiai. Šaunuoliai. Ačiū. p.s. vis tik radosi salėje senjorų pora neišsijungusi telefonų..... f...
Vardas: Budulis iš London London [2017-10-11 21:27:09]
Komentaras: Dėmesio neverta chaltūra. Mes Londėj geriau varom.
Vardas: Andrius [2017-02-17 12:15:10]
Komentaras: Vasario 14 d. proga savo draugę buvau pasikvietęs į šį spektaklį.tai galiu drąsiai pasakyti - kad tai mums abiems buvo žiauriai gerai praleistas laikas. ypač kai esame patyrę tą emigracijos duoną svetur. galiu pasakyti - taikliai graudžiai juokinga ir labai tiksliai atspindėta. rekomenduoju
Vardas: Jurgita [2016-11-25 23:38:50]
Komentaras: Atsiprašau- Elžbieta Latėnaitė. Gintarė latvėnaitė- taipogi:)
Vardas: Jurgita [2016-11-25 23:31:32]
Komentaras: Nuostabi talentingų aktorių trupė. Elžbieta Latvėnaitė verta Auksinio scenos kryžiaus ir karščaiusių aplodismentų. Dėkui, mieli aktoriai, už gražų reginį. Sėkmės Jums.
Vardas: Miglė [2016-10-31 17:25:53]
Komentaras: Smagu buvo, smagu pamatyti kaip taikliai atspindėti ten tie Londėje (ir ne tik) gyvenantys vargšai lietuviai - tie kurie "nepritapę" Lietuvoje, išvyko laimės svetur ieškoti..tie Londono fabrikų darbuotojai, tie kuriems ir londėje saulė nešvies skaisčiau, ir svarai besiglamažatys kišenėje neatneš laimės..nes tiesiog..vieni yra bedaliai, o kiti labdariai..bravo.
Vardas: Darius [2016-10-29 17:59:13]
Komentaras: "Suvalgytas laikas"
Is teatro visuomet tikiuosi kazko daugiau, kilstelejimo nuo zemes.
Sis spektaklis apie n i e k a. Net geru aktoriu gausa neatperka tustumos.
NEREKOMENDUOJU
1 2 3 Pirmyn

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija